Gehenna, Demonical, I Saw Red – Praha, Modrá Vopice, 7.5.2015

Zveme Vás na společný koncert skandinávských metalových kapel. Blackmetalová legenda Gehenna, poctivý švédský death metal Demonical a nováčkové na finské death thrashové scéně I Saw Red podrtí Prahu 7. května v Modré Vopici. Tiskovou zprávu pořadatele čtěte prosím níže.

Gehenna – black metal Norsko

Slovy „pravej norskej black metal“ se tituluje norská černokněžnická grůpa GEHENNA, která si to mydlí už od roku 1993. Dříve narození určitě pamatují jejich turné se švédskými bohy Marduk v roce 1996, během kterého navštívili i Prahu, konkrétně legendární klub Bunkr (R.I.P.)., ti mladší měli možnost je vidět třeba loni na Brutal Assaultu. Jejich black metal svého času zasmrádl i trochou toho death metalu, avšak pozdější desky a hlavně ta poslední „Unravel“, z roku 2013 už tepe v klasických blackových šlépějích. Kapela prošla za více než 20 let mnoha personálními změnami. Původním členem zůstal už jen Sanrabb (zpěv, basa), který si za ta léta stačil zahostovat například i na deskách Blood Red Throne (jako bubeník) nebo též jako kytarista zaskakoval na turné Mayhem či Satyricon.

Demonical – death metal Švédsko

Gehenna, Demonical, I saw red PrahaŠvédská death metalová stvůra DEMONICAL povstala z popela rozpadnutých Centinex (teď už jsou zase při životě) a během krátké doby se vypracovala v jednu z nejzásadnějších kapel na smrtonosné scéně. Od roku 2006 vydali DEMONICAL 4 alba, několikrát objeli Evropu, zavítali na americký Maryland fest a loni při turné s Nunslaughter ( se kterými loni vydali sedmipalec) vystřihli parádní vystoupení na Obscene Extreme festu. Po poslední desce „Darkness Unbound“ kapelu opustil kytarista Johan Jansson, kterého můžete nyní vidět v řadách Entombed A.D.

I Saw Red – death/thrash metal Finsko

Melodickou podobou death metalu nás uvítají finští I SAW RED, kteří fungují teprve 2 roky, desku ještě žádnou nemají, ale určitě dost chuti nám dokázat, že na tohle turné prostě patří!

Detaily koncertu:

start: 19:00 7.května 2015 Modrá Vopice
vlezné: na místě i předprodej 250,-
Facebook event Gehenna, Demonical, I Saw Red, Praha 27.5.

Gehenna official
Demonical official
I Saw Red official

Domácí pěstování | Gehenna, Demonical, I Saw Red – Praha, Modrá Vopice, 7.5.2015Domácí pěstování | Gehenna, Demonical, I Saw Red – Praha, Modrá Vopice, 7.5.2015
Sdílej
Sdílej
Google+